Z zajęć, realizowanych w 24 miejscowościach Powiatu, korzysta łącznie blisko 500 osób. Prowadzone są one pod nadzorem Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.
- Rośnie liczba szkółek, rośnie też finansowe zaangażowanie Powiatu w ich prowadzenie - mówił starosta Marek Pławiak. - Zawsze podkreślamy, jak ważne jest inwestowanie w kulturę i działania służące zachowaniu dziedzictwa kulturalnego naszego regionu. Idea stworzenia szkółek ginących zawodów narodziła się przed osiemnastoma laty, gdy byłem przewodniczącym Komisji Oświaty Rady Powiatu Nowosądeckiego i jest kontynuowana do dziś, z czego się ogromnie cieszę.
Zajęcia w Szkółkach Ginących Zawodów obejmują m.in. naukę gry na instrumentach, tańca ludowego, bibułkarstwa, haftu, ikonopisania, rysunku na szkle i ceramiki.
szel/ zdj. Paweł Szeliga
08.01.2018 | Czytano: 229
Wsparcie dla szkółek ginących zawodów. By nie zaginął taniec ludowy, haft i ikonopisanie (zdjęcia)
Starosta nowosądecki Marek Pławiak i wicestarosta Antoni Koszyk wręczyli dziś umowy 35 instruktorom, prowadzącym w Powiecie Nowosądeckim 56 szkółek ginących zawodów. Na 142 godziny zajęć tygodniowo Zarząd Powiatu przeznaczył w tym roku ponad 176 tys. zł.
Źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Komentarze
Reklama