Aktualności
Piątek, 19 maja 2017 11:25

Wielkie sadzenie drzew w Gminie Czorsztyn

Na wzgórzach sołectwa Kluszkowce, tuż nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego wyrośnie ponad 35 tys. nowych drzew. Na tzw. Pustej Górze, na powierzchni obejmującej 5,5 ha firma Gardena Sp. z o.o. z Nowego Sącza wraz z pracownikami Zakładu Gospodarki Komunalnej w Maniowach zasadziła ponad 31 tys. sadzonek sosny, modrzewia, brzozy oraz świerka.
To jednak nie koniec akcji sadzenia drzew. Jesienią, posadzonych zostanie następnych 4 500 tys. sadzonek.

Bez drzew nie ma tlenu, dlatego też Gmina Czorsztyn postanowiła przyłączyć się do akcji mającej na celu neutralizację dwutlenku węgla. W tym celu samorząd nawiązał współpracę z Fundacją Aeris Futuro, która prowadzi statutową działalność ekologiczną, w szczególności realizuje program CZAS NA LAS wpisujący się w ogólnoświatową strategię przeciwdziałania zmianom klimatu i zwiększania lesistości oraz prowadzeniu działań informacyjnych i edukacyjnych na temat roli drzew dla środowiska i problemu zmian klimatu, a także promowaniu odpowiedzialnego biznesu.

Akcja sadzenia nowych drzew jest możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie Fundacja wraz z samorządem w roli partnera pozyskała w ramach kolejnej edycji sadzenia drzew z Fundacją Yves Rocher. Wysokość pozyskanego dofinansowania to ponad 55 tys. zł. Całość zadania zrealizowana zostanie rudnia br.

opr. Aneta MarkusReklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl