Po mszy św. w bazylice św. Małgorzaty, wszyscy przeszli do siedziby Cechu w sądeckim Rynku.
- Na co dzień, przez swoją pracę przyczyniacie się do rozwoju gospodarczego naszego regionu, tworząc nowe miejsca pracy i szkoląc młode pokolenia - mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. - Z okazji święta, dziękuję Państwu za kultywowanie tradycji oraz przekazywanie wiedzy i wartości kolejnym pokoleniom. Zapewniam o moim wsparciu w podejmowanych przez Was działaniach mających na celu rozwój Ziemi Sądeckiej.
Obecnie sądecki Cech zrzesza niemal 400 rzemieślników.
- W naszych zakładach szkoli się blisko 800 uczniów, a w szeregach sądeckich rzemieślników jest siedmiu kawalerów najwyższego rzemieślniczego wyróżnienia – „Szabli Kilińskiego”. Według opinii prezesa ZRP Jerzego Bartnika, nowosądecki Cech należy do ścisłej czołówki najlepszych cechów w Polsce – mówił Jan First, prezes Zarządu Cechu.
Uchwałą Prezydium Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Srebrnym Medalem imienia Jana Kilińskiego - za zasługi dla rzemiosła polskiego - został wyróżniony Michał Obrzut.
Spotkanie było okazją do wyróżnienia rzemieślników. Honorową Odznaką Izby „Za zasługi w rzemiośle” zostali wyróżnieni: Helena Bożyk-Szulc (parasolnictwo Nowy Sącz), Beata Basiaga (fryzjerstwo Nowy Sącz), Elżbieta Bazielich (gastronomia Nowy Sącz), Jadwiga Różycka (fryzjerstwo Szczawnica), Małgorzata Strzelecka (fryzjerstwo Nowy Sącz), Mariusz Cempa (instalatorstwo sanitarne i gazowe Jamnica), Adam Gonciarz (wędliniarstwo Nowy Sącz).
Okolicznościowe dyplomy otrzymali: Marian Leszczyński (instalatorstwo elektryczne Nowy Sącz) w 40-lecie członkostwa w Cechu, Michał Pierzchała (stolarstwo Nowy Sącz) w 35-lecie członkostwa w Cechu, Józef Prusak (blacharstwo i lakiernictwo pojazdowe Nowy Sącz) w 35-lecie członkostwa w Cechu, Wiesław Cieślak (instalatorstwo elektryczne Nowy Sącz) w 25-lecie członkostwa w Cechu oraz Tomasza Homoncika (stolarstwo Stary Sącz) w 25-lecie członkostwa w Cechu.
olsz/ zdj. Maria Olszowska
Reklama