Wtorek, 23 kwietnia | Imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta
29.07.2017 | Czytano: 75

Peter Sagan wygrał pierwszy etap TdP

Słowacki Mistrz Świata okazał się bezkonkurencyjny na pierwszym etapie Tour de Pologne. Wygrał sprinterski finisz w al. Focha w Krakowie i został liderem wyścigu. Najlepszy z Polaków Paweł Franczak (Reprezentacja Polski) zajął miejsce ósme.

Na trasę pierwszego etapu 74. Tour de Pologne wyruszyło 153 kolarzy. Peleton miał do pokonania 130 kilometrów.

Na trasie etapu znajdowały się dwie Górskie Premie TAURON IV kategorii – w Bachowicach i Kaszowie oraz Lotna Premia LOTTO w Krakowie. Wszystkie trzy wygrał Holender Martijn Kreizer, zdobywając tym samym koszulki najaktywniejszego kolarza i najlepszego górala.

Tuż przed finiszem w al. Focha doszło do kraksy, w której ucierpiało kilku kolarzy.

Na ostatniej prostej zaatakował Sagan, który jako pierwszy minął linię mety. Za nim na metę wpadł Caleb Ewan (Orica – Scott), a trzeci był Danny van Poppel (Team Sky).